Dolina Viñales

 

Przepiękna Dolina Viñales będzie dziś wypełniała Wasz cały dzień. Już na samym początku, zjeżdżając serpentynami z okolic siedziby Parku Narodowego do miasteczka Viñales witają Was niesamowite widoki. Pośród morza zielonych łąk i plantacji tytoniu wyrastają porośnięte bujną roślinnością wolno stojące formacje skalne tzw. mogoty…

O wycieczce

Ustalonego dnia rano podjedzie po Was kierowca wraz z przewodnikiem i wyruszycie w podróż do Doliny Viñales. Swoją wycieczkę rozpoczniecie od zwiedzania rezerwatu przyrody. My bezapelacyjnie polecamy dokonać tego na końskim grzbiecie ale jeśli ktoś wolałby jednak przejść na własnych nogach to także nie ma problemu.

Podczas tej wycieczki odwiedzicie także plantację tytoniu Mr. Robain’a i zobaczycie jak powstają a nawet jak smakują najbardziej znane cygara Coshiba.

Zajrzymy także do Cuava del Indio oraz obejrzymy słynny Mural de Prehistoria.

Po całym dniu aktywnego zwiedzania kierowca odwiezie Was do Waszego hotelu w Hawanie.

 

Cena zawiera:

  • przejazd z Hawany do Doliny Viñales naszym taxi z przewodnikiem
  • bilety wstępów i zwiedzanie z przewodnikiem: rezerwatu przyrody, plantacji tytoniu, jaskini oraz muralu
  • powrót naszym Taxi do hotelu w Hawanie
  • opiekun/przewodnik na wyłączność podczas całej wycieczki

 

Informacje:

Należy posiadać wygodne buty, nakrycie głowy, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, wodę do picia, trochę drobnych CUC a najlepiej CUP na przekąski oraz pamiątkowe cygara. Przy opcji zwiedzania konnego warto mieć nieco dłuższe spodnie.

 

Płatności:

1 wpłata rezerwacyjna – 30 euro płatne na rachunek bankowy biura w PLN po kursie z dnia wpłaty
2 wpłata – 200 euro płatne opiekunowi na Kubie w euro

 

Dodatkowe OPCJE

 

Jeśli chciałbyś zobaczyć jeszcze więcej podczas naszych Wypraw możemy zaproponować Ci dodatkowe wycieczki realizowane podczas dni wolnych. Poszczególne wycieczki i atrakcje są dodatkowo płatne na miejscu w euro. Zapoznaj się się z naszymi propozycjami oraz orientacyjnymi kosztami dodatkowych atrakcji. Zapraszamy