Wielkie wydarzenie na Kubie. W tym roku Hawana obchodzi 500 – lecie!!!

Hawana została założona przez Hiszpanów w 1519 roku a dokładnie 16 listopada. I właśnie z tej okazji w tym roku w pięknej stolicy Kuby w Hawanie odbędą się międzynarodowe targi turystyki FIT CUBA. W związku z tym wydarzeniem Hawana będzie tętnić życiem jeszcze bardziej niż zwykle. Podczas targów poza wieloma wystawcami biur podróży, linii lotniczych, armatorów luksusowych jachtów itp., będzie zorganizowanych wiele imprez towarzyszących, koncertów, tańców, i wydarzeń prezentujących kulturę, sztukę, religię, smaki i wszystko to czym Kuba może się pochwalić. I oczywiście coś dla oka, duszy i fanów motoryzacji – wszechobecne zabytkowe, cudownie kolorowe Cadillaki 🙂

Kuba przyciąga coraz więcej turystów i podróżników. Oferuje mnogość opcji różnorodnych noclegów, co ma znaczny wpływ na ilość turystów. W Hawanie do wyboru mamy noclegi począwszy od tradycyjnych casa particulares (czyli noclegach w domach kubańczyków), poprzez bardziej ekskluzywne casa particulares na zasadach hotelowych, po hotele 3,4 i 5 gwiazdkowe.

Dla zwiedzających Hawana posiada wiele ciekawych odsłon.
Począwszy od starej Hawany „ La Habana Vieja”, która odkrywa przed nami przepiękne place takie jak: Plaza de Armas (Plac Broni) z wieloma eleganckimi kawiarniami i restauracjami, Plaza de la Catedral położony tuż koło wybrzeża, Plaza de San Francisco słynący z najpiękniejszych zabytków. A także wspaniałe zamki, bazyliki i pałace.

 

Następnie Hawana Centro która zachwyca najsłynniejszym i najdłuższym kubańskim deptakiem przebiegającym nad samym brzegiem oceanu – Malecon 🙂 oraz Plac Rewolucji, dawna fabryka przerobiona na galerię sztuki nowoczesnej Fabica del Arte, muzeum Rewolucji (Museo de la Revolucion ) i wiele, wiele więcej.

Jeśli macie ochotę bliżej poznać Hawanę jeszcze przed podróżą zapraszamy do lektury naszych artykułów w Przewodniku Flamingo Travel. I nie pozostaje nic innego jak wybrać się na Kubę i poczuć jej prawdziwą magię 🙂