O nas

Zawsze interesowały nas podróże. Ciekawość świata, poznawanie nowych kultur, smakowanie nowych potraw, piękne widoki, zabytki, morza, góry, jeziora, niespotykana przyroda…wszystko to doprowadziło do powstania Kuba Flamingo Travel.

Kuba Flamingo Travel to efekt przyjaźni polsko – kubańskich rodzin, wspólnych pasji, podobnego postrzegania świata i obopólnej otwartości.

Pomimo dzielących nas ogromu kilometrów, różnic kulturowych, barier językowych, ograniczeń zaawansowania technologicznego postanowiliśmy razem pokazywać podróżnikom Kubę. Zarówna tą piękną, kolorową, smaczną, pachnącą cygarami i rumem, rozbujaną w rytmie salsy z cudownie szumiącym błękitem morza jak i tą biedniejszą, smutniejszą, bardziej szarą ale nadal życzliwą.

Dzięki naszej przyjaźni udało się stworzyć przestrzeń do zapoczątkowania realizacji naszych marzeń. Możemy i chcemy pokazać Wam Kubę „od kuchni”, nie przez pryzmat hoteli ale oczami rodowitego Kubańczyka. Podróżując z nami będziecie mogli zamieszkać w domach Kubańczyków, spożywać z nimi posiłki, poznawać ich tradycyjną kuchnię, poznać bliżej ich kulturę, nawyki usposobienie, postrzegania świata. Zajrzeć „od zaplecza” w zakamarki Hawany i okolic.

Waszym towarzyszem i opiekunem będą nasi przyjaciele i ich rodzina. Zawsze tam, na miejscu. Zawsze pomocni i oddani. Znający Kubę jak własną kieszeń. I jeśli jesteśmy już przy kieszeni to między innymi dlatego nasze wyprawy są tak przystępne cenowo.

 

Tak powstało nasze biuro podróży  🙂

Adriana

Jestem Polką, mam lat 35+ i jestem szczęśliwą żoną i mamą 13 letniego młodzieńca i 10 letniej księżniczki 🙂
Jestem filologiem i ekonomistą jednak ciekawość świata i zamiłowanie do podróży zaowocowały założeniem Kuba Flamingo Travel wraz z przyjaciółmi o takich samych pasjach.

Eduardo

Mieszkam w Hawanie, odkąd byłem dzieckiem. Mam 30 lat i jestem szczęśliwym mężem i ojcem 2 wspaniałych synów.
Jestem absolwentem University of Havana: kierunek turystyka, moja praca jest traktowana przeze mnie jako hobby, które moim zdaniem jest zauważalne przez turystów podczas naszych niesamowitych podróży.

 

 

Paweł

Paweł 42 lata , lekarz weterynarii specjalista z zawodu i producent medialny z zamiłowania. Zakochany w świecie i różnorodności kultur. Filmuje pod wodą, na lądzie i w powietrzu. Fotograf i redaktor naczelny kilku wydawnictw. Organizator wyścigów Wrak Race. Członek stowarzyszeń i organizator wydarzeń charytatywnych. Szczęśliwy mąż i wyrozumiały tata dwójki dzieci. Syn i córka czyli komplet!

Dawid

Mieszka w Polsce i jest ojcem 2 dzieci: 14 letniej nastolatki i 11 letniego chłopca. Prawnik i tłumacz przysięgły lecz jednocześnie prowadzi wraz żoną szkoła języka hiszpańskiego pozostając tym samym bliżej korzeni latynoamerykańskich. „Moje dzieci także są dwujęzyczne co znacznie ułatwia nam podróżowanie po krajach hiszpańsko języcznych, które jest naszą rodzinną pasją”.

Łukasz

Jest Polakiem, ma 38 lat. Zawodowo prowadzi firmę w sektorze IT. Prywatnie mąż i ojciec 2 dzieci. Kocha podróże w każdy kierunek świata i o każdej porze roku. „Wraz z żoną i dziećmi staramy się realizować wspólną pasję do podróży i odkrywać kolejne miejsca”. W Kuba Flamingo Travel dba o obecność biura w sieci.

Artur

Jest Polakiem, ma lat 45+ . Zawodowo od ponad 15 lat zarządza międzynarodowymi firmami. Prywatnie angażuję się  w ciekawe projekty a jednym z nich było współtworzenie Flamingo Travel wraz z grupą przyjaciół w Polsce i na Kubie. Prywatnie jest mężem i ojcem wspaniałej „prawie” 18 latki. Pasjonat podróży i motoryzacji.

Danny & Clancy

Jesteśmy dojrzałym i szczęśliwym małżeństwem Kubańczyków i rodzicami 2 córek. Mieszkamy w Hawanie i kochamy gościć, turystów z różnych stron świata, aczkolwiek do Polaków mamy szczególny sentyment. Z przyjemnością ugościmy Was w naszych apartamentach i zaprosimy do wspólnego stołu. Staramy się być częścią miłych wspomnień z wyprawy na Kubę.

Evelio

Jestem rodowitym kubańczykiem. Mieszkam w okolicy Hawany. Z zawodu jestem lekarzem ortopedą i mam za sobą wiele lat praktyki w tej dziedzinie. Bardzo cenię sobie kontakt z turystami, którym mogę pokazać i przybliżyć wspaniałą Kubę i jednocześnie poznać świat z opowieści turystów z różnych stron świata. Posługuję się dodatkowo językiem angielskim co znacznie ułatwi nam kontakt podczas wspólnej podróży.

Reiner

Jestem rdzennym Kubańczykiem. Pasjonują mnie zabytki, podróże i opowiadanie o ciekawych historiach Kuby. Posługuje się językiem hiszpańskim i angielskim co znacznie usprawnia przekazywanie wiadomości i ciekawostek o naszej historii. Mieszkam na stałe w Hawanie.

Gabriel

Jestem kubańczykiem. Mieszkam w Hawanie i jestem taksówkarzem. Na co dzień zajmuje się obwożeniem turystów po najciekawszych miejscach w Hawanie i okolicy. Z przyjemnością będę waszym osobistym kierowcą 🙂

 

Jesteśmy do Waszej dyspozycji na Kubie